AKTUALNOŚCI

Finał II Opolskiej Ligi Zawodowców

Przed nami finały praktyczne II Opolskiej Ligi Zawodowców w zawodach: technik hotelarstwa, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik mechatronik i technik elektryk, technik logistyk i technik ekonomista. Zawody odbywają się pod patronatem Marszałka Województwa Opolskiego i Opolskiego Kuratora Oświaty.

Czytaj więcej

Sieć Dyrektorów Szkół Medycznych w Niwkach

W dniach 14-16 marca 2023 r. Pracownia Kształcenia Zawodowego i Doradztwa Zawodowego we współpracy z Zespół Szkół Medycznych w Brzegu ., w Ośrodek Szkoleniowy RZPWE w Niwkach zorganizowała spotkanie Sieci Dyrektorów Szkół Medycznych z całej Polski. W trakcie trzydniowych warsztatów uczestnicy z ponad 20 placówek szkolą się i prowadzą dyskutuję dotyczącą funkcjonowania placówek prowadzących kształcenie w branży opieki zdrowotne w Polsce.
Czytaj więcej

Ogólnopolska Sieć Dyrektorów Szkół Medycznych

Pracownia Kształcenia Zawodowego i Doradztwa Zawodowego oraz Zespół Szkół Medycznych w Brzegu w dniach 14-16 marca 2023 r.,  w Ośrodku Szkoleniowym w Niwkach organizuje spotkanie sieci dyrektorów szkół medycznych z całej Polski. W trakcie trzydniowych warsztatów uczestnicy z ponad 20 placówek poruszać będą zagadnienia dotyczące funkcjonowania szkół medycznych w Polsce i Europie.

Czytaj więcej

II Opolska Liga Zawodowców - 2023

 II Opolska Liga Zawodowców

Informujemy, że Marszałek Województwa Pan Andrzej Buła oraz Opolski Kurator Oświaty Pan Michał Siek obili II Opolską Ligę Zawodowców patronatem honorowym. 

Już drugi raz 8 marca 2022 roku rusza II Opolska Liga Zawodowców organizowana przez Regionalny Zespół Placówek Wsparcia Edukacji w Opolu we współpracy z Zespołem Szkół Zawodowych w Krapkowicach, Zespołem Szkół Zawodowych nr 4 w Opolu, Zespołem Szkół Elektrycznych w Opolu oraz Hotelem Da Silva w Opolu. Nauczyciele zawodu z tych szkół zaangażowali się w tworzenie podstawowych zasad i regulaminu konkursu.

Czytaj więcej

Szkolenie dla Klubu Dyrektora Szkoły Zawodowej

13 - 14 grudnia 2022 w Pałacu Pawłowice odbyło się spotkanie doradców zawodowych i Klubu Dyrektora Szkoły Zawodowej zorganizowane we współpracy Pracowni Kształcenia Zawodowego i Doradztwa Zawodowego z pracownikami projektu "Opolskie szkolnictwo zawodowe dla rynku pracy" 

Czytaj więcej