AKTUALNOŚCI

Eliminacje III Opolskiej Ligi Zawodowców 2024

Informacja o przebiegu eliminacji III Opolskiej Ligi Zawodowców

28 lutego 2024 odbyły się eliminacje do konkursu pn. III Opolska Liga Zawodowców.

Uczniowie z 28 szkół województwa opolskiego prowadzących kształcenie zawodowe rozwiązywali test online na platformie MS FORMS. Łącznie w konkursie wzięło udział 889. uczniów w tym:

Czytaj więcej

III Opolska Liga Zawodowców

 III Opolska Liga Zawodowców

Już trzeci raz 28 lutego 2024 roku rusza III Opolska Liga Zawodowców organizowana przez Opolskie Centrum Edukacji w Opolu we współpracy z Zespołem Szkół Zawodowych im. Staszica w Opolu, Zespołem Szkół w Zdzieszowicach, Zespołem Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Kędzierzynie-Koźlu oraz Hotelem Da Silva w Opolu. Nauczyciele zawodu z tych szkół zaangażowali się w tworzenie podstawowych zasad i regulaminu konkursu.

Czytaj więcej

Kurs pedagogiczny dla instruktorów praktycznej nauki zawodu

Pracownia Kształcenia Zawodowego i Doradztwa Zawodowego przy Opolskim Centrum Edukacji organizuje kurs pedagogiczny dla instruktorów praktycznej nauki zawodu nadający uprawnienia do pełnienia funkcji instruktora praktycznej nauki zawodu.

Planowany termin kursu 23 -27 października 2023

Termin zgłoszenia 7 października2023 za pomocą Systemu Obsługi Kursów na stronie https://kursy.rcre.opolskie.pl/katalog/forma/3702 

Czytaj więcej

Finał II Opolskiej Ligi Zawodowców

Przed nami finały praktyczne II Opolskiej Ligi Zawodowców w zawodach: technik hotelarstwa, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik mechatronik i technik elektryk, technik logistyk i technik ekonomista. Zawody odbywają się pod patronatem Marszałka Województwa Opolskiego i Opolskiego Kuratora Oświaty.

Czytaj więcej

Sieć Dyrektorów Szkół Medycznych w Niwkach

W dniach 14-16 marca 2023 r. Pracownia Kształcenia Zawodowego i Doradztwa Zawodowego we współpracy z Zespół Szkół Medycznych w Brzegu ., w Ośrodek Szkoleniowy RZPWE w Niwkach zorganizowała spotkanie Sieci Dyrektorów Szkół Medycznych z całej Polski. W trakcie trzydniowych warsztatów uczestnicy z ponad 20 placówek szkolą się i prowadzą dyskutuję dotyczącą funkcjonowania placówek prowadzących kształcenie w branży opieki zdrowotne w Polsce.
Czytaj więcej

Ogólnopolska Sieć Dyrektorów Szkół Medycznych

Pracownia Kształcenia Zawodowego i Doradztwa Zawodowego oraz Zespół Szkół Medycznych w Brzegu w dniach 14-16 marca 2023 r.,  w Ośrodku Szkoleniowym w Niwkach organizuje spotkanie sieci dyrektorów szkół medycznych z całej Polski. W trakcie trzydniowych warsztatów uczestnicy z ponad 20 placówek poruszać będą zagadnienia dotyczące funkcjonowania szkół medycznych w Polsce i Europie.

Czytaj więcej