Zajęcia w laboratorium branżowym RZPWE

Nowy Rok szkolny i nowe wyzwania. 

12 września 2019 r. odbyły się inaugurujące zajęcia w laboratorium branżowym RZPWE. W zajęciach udział wzięli uczniowie uczący się w zawodzie technik mechatronik z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Kędzierzynie-Koźlu.

Uczniowie mieli możliwość popróbować swoich sił w programowaniu robota przemysłowego. Poznali też inne zastosowania automatyki i elektroniki przemysłowej np. przy sterowaniu symulatorem jazdy samochodem ciężarowym w trudnych warunkach. 

Dla uczniów szkół zawodowych uczestniczących w projekcie "Opolskie szkolnictwo zawodowe dla rynku pracy" Regionalny Zespół Placówek Wsparcia Edukacji przygotował pond 150 spotkań branżowych prowadzonych przez najlepszych specjalistów w danej branży m. in. dla branży gastronomicznej, rolno-leśnej, mechanicznej, logistycznej, ekonomicznej, elektrycznej. 

Od teraz co najmniej 2 razy w tygodniu uczniowie szkół zawodowych z województwa opolskiego będą poznawać tajniki swojego zawodu w odniesieniu do nauk przyrodniczych takich jak: fizyka, chemia, biologia.

Galeria