Opolskie Doradztwo Zawodowe - inauguracja sieci współpracy

Pierwsza konferencja inaugurująca działanie wojewódzkiej sieci współpracy doradców zawodowych pod nazwą Opolskie Doradztwo Zawodowe odbyła się 11 września 2019r. w Regionalnym Zespole Placówek Wsparcia Edukacji przy ul. Głogowskiej 27. Swoją obecnością zaszczycił nas p. Roman Kolek - Wicemarszałek Województwa Opolskiego i p. Michał Siek – Opolski Kurator Oświaty.

Pomysł na budowanie sieci zrodził się na wiosnę tego roku. Zaprosiliśmy do współpracy poradnie psychologiczno -pedagogiczne, aby jako placówki ogniskujące wokół siebie doradców zawodowych pomogli nam do nich dotrzeć. Po spotkaniach z doradcami w powiatach w maju i czerwcu przyszedł czas na wspólną konferencję.  Konferencja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Ciekawy temat i profesjonalni goście zapewnili bardzo dobrą frekwencję.

Dorota Latos- trener rozwoju potencjału

Andrzej Skiba – coach zawodowy

Bartłomiej Piechaczek – kierownik projektu Opolskie szkolnictwo zawodowe dla rynku pracy

Przedstawiliśmy swój pomysł na doradztwo zawodowe, które musi korespondować z lokalnym rynkiem pracy i szkolnictwem zawodowym. Równie ciekawe i wartościowe jak wystąpienia prelegentów były rozmowy w kuluarach. Wiele ciekawych sugestii do realizacji w przyszłości, nowe kontakty, relacje, znajomości…Właśnie o to nam chodziło. "Żywe" doradztwo zawodowe będzie realną pomocą dla młodych ludzi poszukujących swojej drogi.

 

Galeria zdjęć