Sieć Dyrektorów Szkół Medycznych w Niwkach

W dniach 14-16 marca 2023 r. Pracownia Kształcenia Zawodowego i Doradztwa Zawodowego we współpracy z Zespół Szkół Medycznych w Brzegu ., w Ośrodek Szkoleniowy RZPWE w Niwkach zorganizowała spotkanie Sieci Dyrektorów Szkół Medycznych z całej Polski. W trakcie trzydniowych warsztatów uczestnicy z ponad 20 placówek szkolą się i prowadzą dyskutuję dotyczącą funkcjonowania placówek prowadzących kształcenie w branży opieki zdrowotne w Polsce.
Podczas warsztatów i spotkań w kuluarach poruszane były zagadnienia dotyczące komunikacji wewnętrznej połączonej z ćwiczeniami oddechowymi oraz analizą swojej osobowości, tworzeniu relacji w zespole pracowniczym, oceny pracy nauczyciela oraz elementów autoprezentacji. Uczestnicy warsztatów znaleźli także chwilę na ćwiczenia relaksacyjne w miejscach edukacji bezpośredniej podczas spaceru do lasu i nad jezioro.
Mamy nadzieję, że spotkania Ogólnopolskiej Sieci Dyrektorów Szkół Medycznych wpiszą się w cyklicznie wydarzenie placówek prowadzonych przez marszałków poszczególnych województw podczas, których oprócz wartości merytorycznej spotkania będą stanowić doskonałą formę wymiany doświadczeń dyrektorów z całej polski, którzy prowadzą szkoły medyczne. Prelegentami są m. in. Andrzej Skiba, Anna Hiller-Janik, Andrzej Migacz, Renata Laskowska.